Zamunda Torrent - Torrent Oyun İndir -Zamunda Film Dizi Program

Orjinalini görmek için tıklayınız: Crack Yapımcılarını Yakından Tanıyalım
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Her sene sonu olduğu gibi, oyun sezonu bu ekim ayı ile başladı. FIFA 14, Pro Evolution Soccer (PES) 2014 gibi bir çok oyuna kavuştuk ama Assassin’s Creed IV olsun, Need for Speed Rivals olsun, Call of Duty: Ghosts olsun, Battlefield 4, Crysis 3, Watch Dogs vs. gibi… büyük oyunlara yakın zamanda sahip olacağımızda kesin. Peki yapımcılar yılların süren emeğinin karşılığını tam olarak alabilecekler mi? Yıllar süren yapımların sadece kopyala/yapıştır yaparak bir kaç MB’lık bir exe dosyası ile harcanması doğru olur mu? Zaten cevap bellidir ya da karışıktır. Bunu sizin düşüncenize bıraksam da ilerleyen zamanlarda tüm detaylara ineceğim.

Skidrow (SKiDROW) Kimdir?

SKiDROW Ubisoft'un DRM korumasını kırmasıyla bilinen bir crack grubudur. Paranoimia'nın küllerinden doğan grup, işe Amiga oyunlarını kırarak başlamış ve 1990'dan bu yana aktif bir biçimde içerik yayınlamaya devam etmiştir. Grubun dağılmasına neden olan iç çatışmalar başlamadan önce grup iki yıl boyunca Amiga için içerik yayınlamıştır. Daha sonra grubun Blackhawk gibi üyeleri Paradox'u tekrar hayata geçirmek için gruptan ayrılmıştır. 2004 ila 2007 arasında piyasadan çekilmiş gibi görünen grup, 2 Haziran 2007'de Scene'e geri dönerek bu tarihten sonra birçok içerik yayınlamıştır. Bunlar arasında trainerlar, oyunlar ve crack'ler vardır.

Grup her ne kadar çok sayıda oyunu kırıp yayınlamış olsa da oyun piyasasında tam anlamıyla üne kavuşmaları, Ubisoft'un DRM korumasını kırmalarıyla olmuştur. Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic ve Assassin's Creed II bu korumayı kullanan oyunlar arasındaydı ve her iki oyun da diğer birçok oyun gibi SKiDROW tarafından kırıldı. Ubisoft'un ikinci DRM koruması da grup tarafından kırılmıştır. From Dust ve Shaun White Skateboarding bu korumayı kullanan oyunlardı. Grubun en son kırdığı oyunlar arasında resmi çıkış tarihinden 9 gün önce kırıp piyasaya sürdükleri Assassin's Creed: Revelations yer almaktadır.

Reloaded (RELOADED & RLD) Kimdir?

Reloaded(RELOADED ve RLD olarak yazılır) Haziran 2004′te DEViANCE’ın eski üyeleri tarafından kurulan bir warez grubudur. Grup, Spore’u 4 gün, The Sims 3 beta sürümünü de piyasaya çıkış tarihinden 15 gün önce kırıp piyasaya sürmüştür. Grup, 29 Şubat 2008′de Assassin’s Creed‘in kırılmış bir sürümünü, oyunun çıkış tarihi olan 28 Mart’tan bir ay önce piyasaya sürmüştür. Fakat daha sonraları bu sürüm hem son perakende sürümü olmadığı dolayısıyla hem de bazı çökme sorunları dolayısıyla nuke’lenmiştir. Grup yaklaşık bir ay sonra oyunun perakende sürümünü piyasaya sürmüştür.

Razor1911 Kimdir?

Razor 1911, ya da kısaltmasıyla RZR internetin en meşhur warez ve demo gruplarından birisidir. Grubun adının 1911 olmasının sebebi, bunun onaltılık (Hexadecimal) sistemde 777′ye tekabül etmesidir. Razor 2992 ismiyle başlayan grup, Doctor No, Insane TTM ve Sector9 tarafından Norveç’te, 1985 yılının Kasım ayında kurulmuştur.Grup Commadore 64 yazılımlarını kırararak işe koyulan Razor 1911, 1987′de Amiga platformunda çalışmaya başlamış, 90′ların başında ise IBM PC mimarisine geçmiştir. O zamanın meşhur demo gruplarının özellikleri; demolar, müzikler ve oyunlar için crack'ler çıkartmalarıydı. Disketlerle oyun satılan ve kopyalanan günlerden CD-ROM günlerine geçen grubun 90′larda pek çok rakibi oldu: Tristar & Red Sector inc. (TRSi), Pirates with Attitude (PWA), The Dream Team (TDT), Fairlight (FLT), Prestige, Hybrid (HBD) ve daha bir çoğu…Yıllar sonra Nexus isimli gruptan İngiliz üyeler alan Razor 1911, kadrosunu genişletti. The Speed Racer (TSR), Hot Tuna, The Gecko, Zodact, The Renegade Chemist (TRC), The WiTcH KiNG, Butcher, SwiTch, Marauder ve Randall Flagg grubun önemli üyeleriydiler. Disketten CD’ye geçişte TSR, Pharaoh, Fatal Error, Third Son, Hot Tuna, Beowulf, Pitbull, Bunter, Manhunter, Vitas ve The Punisher gibi üyelerin de katılımıyla büyüdüler.Artık CD devri bile geride kalmıştı, ISO dosyalarının paylaşıldığı ve internetten indirildiği günlere The Punisher damgasını vurdu. Ancak The Punisher’dan sonra grup içerisinde liderlik mücadeleleri Razor 1911′i yıprattı. Sonunda 90′lardan Pitbull isimli üye geri döndü ve ekibi toparlayıp başa geçti.

Not: Şu an çalışmalarını askıya almıştır. Sebebi ise kanserden vefat eden programcı arkadaş ve güvenlik açığını kapatan arkadaşın anlaşmazlık sonucu oluşturduğu özel sebepler…

Fairlight (FLT) Kimdir?

Bilgisayar tarihinin ivme kazanmış kronolojisinin belli bir dönemine baktığımızda, hemen her büyük bilgisayar platformunda, 1987 yılında Commodore 64 platformunda kurulan Fairlight (FLT) ismini görüyoruz. Erken dönem korsan scene zamanlarından beri saygı gören bu isim, zamanla modern ama farklı bir alan olan demo scene’de bir güç merkezine dönüştü.

Fairlight, 8 Şubat 1991’de PC platformunda ilk yayınları olan Image Software Ltd.’nin The Hunt for the Red October’ı piyasaya sürdü. Fairlight PC platformunun kurucusu olan Strider, oldukça rekabet içeren bir platform olan Commodore Amiga’da aktifti. Amerika Birleşik Devletleri dışında kalan ve The Humble Guys ile International Network of Crackers’ın kontrolü altında bulunan PC scene ise onlar için muhtemelen bilinmeyen bölgeydi.

İlk başta PC platformunda pek başarılı olamadı Fairlight. The Humble Guys’dan memnun olmayan bazı üyelerle anlaşarak United Software Associates/Fairlight adı altında bir araya geldiler. Fairlight işin Avrupa merkezi olurken, United Software Associates da Kuzey Amerika merkezi oldu.

Bu birliktelik başarılı olmasına rağmen, 1992 yılının Şubat ayında USA’in iki kilit üyesinin tutuklanması nedeniyle pek de uzun sürmedi. Bu olay, PC scene’de çeşitli dalgalanmalara neden oldu ve bunu işi bırakmalar, kendi isteğiyle dağılan gruplar izledi; ki bunlara USA de dahildi. İlginçtir ki bunun Fairlight’a yararı oldu, USA’den geriye kalan üyeleri toparlayıp kendi bünyelerine kattılar.

Fairlight, 1992 yılında PC floppy formatında zirveye erişti. Grup oldukça sağlam ve rekabetçiydi, bünyesinde de birçok tanınmış isim bulunuyordu. Ne var ki, aynı yılın sonlarına doğru Strider ortadan kayboldu, ardından da tartışmalı bir isim olan Ford Perfect başa geçti.

Ford Perfect, Fairlight’ın baş düşmanı olan International Network of Crackers’ın eski kıdemli yöneticilerinden biriydi. Fairlight’da birtakım sürtüşmelere neden olmuş olacak ki, yönetimi devralmasından sonra pek çok kilit isim beraberlerinde birçok BBS’yi de götürerek grubu terketti. Düzgünce hazırlanmış uluslararası elektronik haberleşme sistemleri, o zamanlar PC scene’de yer alan her büyük grup için kritik önem taşıyordu. BBS’ler grupların ana dağıtım ve haberleşme merkezleri olmalarının yanında, grupların software alımında kullandıklarıana gelir kaynaklarıydı.

Bu olaydan sonra grubun tamamen dağıldığına dair söylentiler çıktı. Fakat bu söylentilerin asılsız olduğu anlaşıldı. Zaten grup, çok başarılı geçirdiği 1992 yılındaki performansını sergilemiyordu.

İlginçtir ki, 1993 yılının büyük kısmında PC platformunda yayın yapan iki ayrı Fairlight görüyoruz. Bunlardan biri dağılan USA üyelerinden oluşuyordu, diğeriyse seçtikeri scene’in yavaş yavaş ölmekte olduğunu farkeden eski Amiga üyelerinin meydana getirdiği Fairlight Europe idi. Bu ikiliden daha iyi durumda olanı, eski Public Enemy’nin bazı üyelerini de bünyesine katan US merkeziydi.

Fairlight’ın PC floppy platformunda çöküşü beklenmedik ama görece hızlı bir şekilde gerçekleşti. 1993’ün sonlarına doğru, Kuzey Amerika biriminin pek çok üyesi ayrılarak Pentagram adında yeni bir grup kurdular. Avrupa birimi ise direnmeye devam etti, fakat coğrafi koşullar nedeniyle oldukça zorlandılar. O dönemde PC oyunlarının çoğu Kuzey Amerika’da üretiliyordu ve grubun bu oyunlara ulaşamaması, yayınlayacak bir şeyin de olmaması anlamına geliyordu.

Fairlight PC, 1994 yılında camiadan çekildiğini açıkladı, fakat Commodore 64 ve Commodore Amiga demo-scenelerinde görünmeye devam ettiler.

Konsol Kopyalama

Fairlight Europe belli bir dönem boyunca konsol kopyalayıcıları sattı. Bunlar, Sega Mega Drive/Genesis veya Nintendo SNES gibi konsollara takılan çevrebirimlerdi ve oyun bilgilerini konsoldan bir floppy diske aktarmayı sağlıyorlardı. Fairlight uzun yıllar boyunca bu tür hardware'lerin bayisi olarak tanındı.

Fairlight ISO

Fairlight 1998’in sonlarına doğru tekrardan pirate-scene’e girdi. Zekice bir hamleyle, hayli rekabet içeren CD-RIP scene yerine, ikinci sınıf olan ama geleceği daha parlak görünen ISO scene’i seçtiler. Aslına bakılırsa, ISO formatı üzerinde yoğunlaşan ilk büyük grup Fairlight oldu. Risk aldılar ama aynı zamanda öngörülü davrandıkları da söylenebilir, çünkü o zamanlar ISO scene yavaşlığı ve düzensizliği nedeniyle geride kalmıştı. Yayınların kopyalarını çıkarmak yaygındı ve her ne kadar uygun bulunmasa da daha prestijli RIP yayınlarının cracklerini ‘ödünç almak’ kabul edilebilir bir şeydi.

Bu tercihlerinin karşılığını aldılar. ISO scene kısa zamanda gelişti, PC oyunları da CD-RIP scene’nin zarar görmesine neden olacak şekilde büyüdü. CD-RIP’in katı kurallarına bağlı kalarak çabucak yayın yapmak imkansız hale geldi. Böylece ISO formatı yeni nesil yayınlar için en iyi kaynak halini aldı. Fairlight elindeki avantajı kullanarak çok iyi bir konuma geldi ve takip eden yıllar içinde en büyük ve en bilinen gruplardan biri oldu.

FastLink Operasyonu ve Fairlight’ın Çöküşü

Bütün bunlar 22 ve 23 Nisan 2004’te son buldu. Dünya çapında düzenlenen bir operasyonla, aralarında Fairlight’ın da bulunduğu çeşitli korsan gruplara aynı anda baskın yapıldı. FastLink adı verilen ve Fairlight’ın Birleşik Krallık, Singapur, merkez Avrupa ve Birleşik Devletler’deki pek çok kilit üyesinin yakalanmasına neden olan operasyon, grubun şiddetli bir sarsıntı geçirmesine ve scene’de panik oluşmasına yol açtı. Fairlight, takip eden birkaç hafta içinde korsan birimini belirsiz bir süreyle kapattığını duyurdu.

Fairlight Geri Dönüyor

Fairlight sonraki dönemlerde yok denecek kadar az şey yayınladı. Temizlikten birkaç ay sonra Conflict: Vietnam © Gathering ile geri döndüler. Fakat bu durum, davaları devam eden tutuklu üyeleri memnun etmedi. Grubun hukuki süreç tamamlanana kadar sessiz kalmasını ve dikkatleri üzerine çekmemesini istiyorlardı.Bir yılı aşkın bir süreden sonra First Encounter Assault Recon © Vivendi Universal yayını geldi. Yine kimileri yayın yapmaya başlamak için henüz erken olduğunu söyledi; böylece Fairlight Kasım 2006’da tekrar düzenli yayınlar yapmaya başlayıncaya kadar aradan 2.5 yıl geçti. 5 ay sonra da kuruluşlarının 20. yılını kutladılar.

Fairlight ismi, hem Commodore 64 hem Windows platformlarında birbirinden farklı art, demo ve müzik grupları olarak görünmeye devam ediyor. Geçtiğimiz on yılda her iki formatta da yarışmalar kazandılar ve çok sayıda prestijli ödül aldılar.

Theta (THETA) Kimdir?

Theta, 2007 yılında kurulmuş bir warez grubudur. Bilinen çoğu grubun aksine Theta, Scene’e dahil değildir. Grup bugüne kadar 3000′den fazla içerik sunmuştur. Epey yetenekli olan grup, Steam oyunlarını da kırmaktadır.

Hoodlum (HOODLUM) Kimdir?

Hoodlum, özellikle Safedisc ve Securom korumalarını kıran bir gruptu. 2005 yılında gerçekleştirilen Site Down Operasyonu'nda kısmen hedef alınarak yakalandı.

Hoodlum’un en büyük başarısı Grand Theft Auto: San Andreas‘ı kırmak olmuştu.Evet arkadaşlar, araştırmamız burada sona eriyor. Eğer araştırmanın tamamını okuduysanız, crack yapımcıları hakkında oldukça bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Yorum yapmayı unutmayın Süper
[Derlenmiştir.]
Eline sağlık bu daha düzenli olmuş Gülümseme
Eline sağlık the sims 4 ü hangisi kıracak acaba
bence çok güzel bir konu . ellerine ve emeğine sağlık . Açık Ağızlı Gülümseme Süper
Hackerlar feci ya , başarılarının devamını dilerim devam etsinler Gülümseme
FİFA 15'İ kırsınlar yeter
Eline Sağlık
Theta CS:GO'ya bi el atıverse Açık Ağızlı Gülümseme
Gayet yararlı hocam saolun.
Teşekkürler..Gülümseme
Sayfalar: 1 2
Referans URL