Zamunda Torrent - Torrent Oyun İndir -Zamunda Film Dizi Program

Orjinalini görmek için tıklayınız: Windows 10 Oyunculara Neler Sunuyor?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Windows 10 Oyunculara Neler Sunuyor?

Microsoft geçtiğimiz gün Windows 10'a dair gerçekleştirdiği bir etkinlikle birlikte akıllardaki birçok soru işaretini sildi. Özellikle oyuncuları ilgilendiren yeni duyurular geldi.

[Resim: Yj8q3E.jpg]

Microsoft'un geçtiğimiz gün ki Windows 10 etkinliğinde birçok yeni duyuru ve gelişme gün yüzüne çıktı. Özellikle bazı yeni duyurular vardı ki, bunlar oyuncuları yakından ilgilendiren gelişmelerdi.

Etkinliğin ilerleyen saatlerinde Xbox One başkanı Phill Spencer kürsüye çıkarak, Windows 10'un gelmesiyle birlikte Xbox One'dan stream yaparak PC'ye görüntü aktarımının sağlanabileceğini açıkladı. Yani bu da PC'de, Xbox One oyunlarının oynanabileceğini ifade ediyor.


Windows 10 için geliştirilen bir Xbox One uygulaması ile kullanılabilecek olan bu özellik, oyun oynayabilmenin yanı sıra oyunlar ve oyuncular hakkında sosyal paylaşımlar yapabilmeyi de sağlıyor.

Uygulama, bu özelliklerin yanı sıra diğer oyun platformlarındaki gibi ekran görüntüsü alabilme ve video kaydı yapabilme gibi olanaklar da tanıyor.

Şimdilik performans değeri 720p 30FPS

Ayrıca, Microsoft'un geliştirici isimlerinden Mike Ybarra'nın yaptığı bir açıklamaya göre bu sistem, PC üzerinde şimdilik 720p 30 FPS desteğini sağlıyor fakat çalışmalarına gere amaçladıkları performans değerinin 1080p 60 FPS'ye ulaşmak olduğunu belirtiyor..


Etkinlikte DirectX 12 için yapılan açıklamalara gelecek olursak, belirtilenlere göre DirectX 11'deki oyun performanslarına göre minimum %30 bir performans artışı olacak. Güç yönetimi odaklı olarak karşımıza çıkacak olan DX 12, cross platform olanağını da oldukça genişletecek. Böylelikle hem Xbox One, hem de PC'de yer alacak olan ortak oyunları daha çok görme fırsatı yakalayacağız.

DX 12 destekli ekran kartları

Son olarak ise etkinlikteki DX 12'ye dair paylaşılan bilgilerin ardından Nvidia'dan ayrı bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre, Nvidia'nın Kepler, Fermi ve Maxwell mimarisina sahip ve güncel olan tüm ekran kartları DirectX 12 teknolojisine sahip olabilecek.

ALINTIDIR...SüperSüper
Referans URL